שמתם לב

...הלב מתמלא התרגשות רק  מהציפייה לימים הטובים יותר שבדרך אלינו, בהם 'התקהלות' כבר לא תהיה מילה גסה ...


שמתם לב שאנחנו נמצאים כעת כבר באמצע חודש אלול ? אלול הוא חודש של סליחות, של התכנסות פנימה, של חשבון נפש, סיכומים,  פרידות, התחלות, מחשבות על מה שעברנו השנה, איפה היינו ואיפה לא ולאן פנינו מועדות. התקופה הזאת מגיעה אלינו כל שנה, אולם הפעם ובנוסף לכל אלו, מורגש משהו אחר, חדש.. כן כן, זו הקורונה שאיתנו, עדיין. וגם פה היא מוצאת את דרכה לחלחל ולהשפיע. במחשבות שלי מול עצמי ואנוכי, שמתי לב שהרגש החזק ביותר שמציף אותי בכל התקופה הזאת הוא געגוע. אני פשוט מתגעגעת! למה שהיה, למה שנגמר, למה שאולי היה יכול להיות, למה שאם וכאשר יהיה... בקיצור מתגעגעת! מכל געגועיי, בחרתי לשתף אתכם בגעגוע גדול שיש לי שאני חושבת שחלקכם שותפים לו. אז משבוע לשבוע מתעצמים געגועיי העזים לשישי בערב, לריח והאנרגיה באוויר, להתארגנות וההתגנדרות, ליציאה מבית הכנסת וכמובן- הדובדבן- המפגש הכל כך מיוחד הזה של כולנו בחדר האוכל. אני אפילו מתגעגעת לנסיונות הכושלים שלי כל פעם מחדש להבין את טבלת סידור הישיבה. חסר לי כל כך המפגש הזה שלחוויתי הוא הלב הפועם של הקהילה על כל גווניה.. אני מתגעגעת לרגע הזה שכולם נפגשים יחד, יפים ויפות, רגועים, נוכחים, מחויכים, מתחבקים ומאחלים שבת של שלום לכל מי שפוגש את מבטינו. אני מודה שהגעגוע הזה מעלה בי קצת עצבות וייסורים קלים מהמחשבות על תקופת החגים במתכונת הזאת. מה, לא נחגוג את ערב השנה החדשה יחד? אפילו לא אחד מהם? מה,  לא נשב בסוכה הענקית עם כל הקהילה? אוף..
 

בסיבוב הראשון של הקורנה ומיד כשחדר האוכל נסגר,  עוד זכיתי להיות ולהינות מלראות אתכם  ביום שישי, בפתח ביתכם, מספקת ארגז מהאספקה ומקבלת תמורה את החיוך והברכה שלכם (לפעמים אפילו גם מטעמים!). אבל חזרנו לשגרה, לעבודה, האספקה נפתחה (ברוך השם), אבל שישי בערב עדיין לא, והגעגוע הולך ותופס מקום גדול יותר.. נדמה ומפחיד אותי לחשוב שהתרגלנו לשגרה  שכזו. עצוב לי, אני מודה..
 

מול כל זה, חשבתי איך  בכל זאת לשמור על אופטימיות, והאמת היא שאי אפשר שלא. הלב מתמלא התרגשות רק  מהציפייה לימים הטובים יותר שבדרך אלינו, בהם 'התקהלותכבר לא תהיה מילה גסה ונחזור באופן טבעי להתקהלות המחייכת, האוהבת והמבורכת הזו שעוטפת אותנו כל ערב שבת. מאחלת לכולנו שחלילה לא נתרגל למתכונת זו של חדא סגור בערב שבת וחג !
באהבה,
מורן (המתגעגעת)