שנת שירות בקיבוץ קטורה

מחפשים שנה משמעותית לאחר סיום י"ב ולפני הגיוס לצה"ל ? קיבוץ קטורה פותח את שעריו לשנת שירות בתנועה הקיבוצית .


קצת על המקום

קיבוץ קטורה

קטורה הנה קהילה שיתופית פלורליסטית אשר חרטה על דגלה ערכי שוויון, ערבות הדדית ונתינה. 
הקהילה מונה כ- 165 חברים, כ- 100 ילדים וכ- 100 תושבים. 
שכבת החברים המייסדים מורכבת ברובה מעולים מארצות המערב, שכבת החברים הצעירים מורכבת ברובה מילידי הארץ.  

זהות יהודית ישראלית

קטורה הנה קהילה פלורליסטית עם גישה חיובית למסורת ישראל. לקיבוץ בית כנסת שיוויוני בו נשים וגברים עולים לתורה ומובילים תפילה, חוגגים את חגי ישראל ומעשירים את חייהם בלימוד משותף. הקהילה שומרת שבת במרחב הציבורי ושומרת כשרות בחדר האוכל ובחללים משותפים.
יחד עם זאת, הרוב המוחלט של חברי הקיבוץ קרובים יותר לאורך חיים חילוני מאשר לאורך חיים דתי.

אדמה, חברה ורוח

קטורה הקימה ומפעילה את מכון ערבה ללימודי סביבה הפועל בשיתוף פעולה אקדמי עם אוניברסיטת בן-גוריון. במכון מתקיימת תכנית ייחודית לסטודנטים ישראלים, פלסטינים, ירדנים ובינלאומיים אשר חיים יחד בקיבוץ, לומדים ועובדים יחד על סוגיות סביבתיות חוצות גבולות, רוכשים כלים לדיאלוג בחברה רב-תרבותית וחולקים יחד חוויה ייחודית וחד-פעמית. 

חקלאות: לקיבוץ מטע תמרים משגשג ומטע ניסיוני בהובלתה של ד"ר איליין סולווי בו עוסקים בשימור זנים בסכנת הכחדה ומפתחים זנים לחקלאות מדברית.

תיירות חינוכית : בקיבוץ בית הארחה חינוכי המקבל קבוצות מכל העולם ומעביר פעילויות וסיורים חינוכיים בנושאים כגון קהילה שיתופית, אקולוגיה וסביבה וזהות יהודית. 

בית לחיים : קהילת קטורה הקימה בית לבוגרים בעלי צרכים מיוחדים המשתלבים בקהילה בעבודה, תרבות ופנאי. 

אלגטק : מפעל לחקר, פיתוח וייצור אצות. אצות מיקרוסקופיות הן הצמח הראשון שנוצר בטבע, ולמעשה מהוות עד היום את הבסיס לשרשרת המזון כולה. האצות מייצרות את כמעט כל רכיבי התזונה הנדרשים לקיום האדם ואלגטק נחשבת כיום לאחת החברות המובילות בתחום בעולם. 

קבוצות נוספות בקהילה

סטודנטים מכון ערבה: חיים ולומדים בקהילה בין 4 ל-10 חודשים בשנה. 

קומונת נוע"ם: קבוצה קטנה של שנת שירות מטעם תנועת נוע"ם המתגוררים בקהילה, מתנדבים במסגרות שונות בחבל אילות ומפעילים את סניף נוע"ם בקטורה.

קבוצות יהודה הצעיר ונוע"ם דרום אמריקה: קבוצות של צעירים מארה"ב ודרום אמריקה המגיעים לשהות של כשלושה חודשים בשנה לחיות, להתחנך ולהתנדב בקיבוץ.

חיי קומונה בקטורה

אנו מעוניינים בקומונה ישראלית שתשתלב בחיי הקהילה שלנו. נשמח לשלב אותם בחינוך בבתי הילדים והכוללות, בענפי הקיבוץ השונים (מטע, נוי, מטבח ועוד) ולהעשיר את חייהם במפגשים עם האוכלוסיות השונות החיות בקיבוץ. 
בנוסף, בין חברי קטורה אנשי חינוך, עשייה ורוח רבים אשר ישמחו להעביר פעילויות ותכנים שונים לקבוצה המשתלבת בקהילה ומתנדבת בקיבוץ. 

קטורה - מקום טוב לגדול בו

לעמוד שלנו באתר התנועה הקיבוצית