תעודת נקודת האור לאגודת עמי וקיבוץ קטורה 2016

נקודת אור בערבה - בית לחיים

תעודת "נקודת אור" 2016
מוענקת לאגודת עמי וחברי קיבוץ קטורה 
בהוקרה והערכה רבה על תרומתכם לקידום איכות החיים של אנשים עם מוגבלותל שכלית התפתחותית בשנת 2016 בכלל ועבור פתיחת בית לחיים בקיבוץ קטורה בחבל הערבה - בו הוגשם הלכה למעשה הן החזון של שילוב אנשים בקהילה והן החזון של פיתוח הנגב והפריפריה בפרט.

למעבר לתעודה לחץ כאן

למעבר לאתר "עמי" לחץ כאן


שלט יחד בערבה

הרמת כוסית בקטורה

ביום רביעי 14/09/16 התקיים ערב מרגש לכבוד פתיחת מסגרת הדיור הרב נכותית "בית לחיים" בקטורה בערב זה הרמנו כוסית לחלום ולמאמץ המשותף להגשמתו! בכירי משרד הרווחה, המוסד לביטוח לאומי, קרן שלם והרשויות המקומיות כיבדו את דיירנו והתרשמו ומדירותיהם החדשות.

למעבר לאלבום לחץ כאן


 

מסגרת "יחד בערבה"

בית לחיים עבור בוגרים עם צרכים מיוחדים בקיבוץ קטורה

אנו שמחים לבשר, שמשרד הרווחה ואגודת " עמי " סיכמו לאחרונה שהאגודה תקים ותפעיל את הבית לחיים "יחד בערבה" בקיבוץ קטורה בחבל אילות.  החלטה זו היא סוף תהליך של שבע שנים כאשר צוות היגוי המורכב מנציגי המחלקה ולשירותים חברתיים של חבל אילות ועירית אילת, הורים ובעלי מקצוע, פעלו כדי לקדם מסגרת נחוצה זו.

 

החזון

הבית יהווה פתרון נחוץ לבוגרי האזור שעד כה נאלצו למצוא פתרונות לחיים מחוץ לבתי הוריהם באזורים אחרים בארץ. קיום הבית בתוך קיבוץ יאפשר שילוב של חברי הבית עם הקהילה הרגילה.

דיירי הבית יהיו חלק מקהילת חבל אילות וייהנו מאפשרויות תעסוקה מותאמות, מגוון טיפולים פרא-רפואיים, שירותי בריאות טובים וחיי חברה, תרבות ופנאי. 

 

אוכלוסיית היעד

הבית מוגדר כרב-נכותי. אוכלוסיית היעד של הבית תהיה בעיקרה אוכלוסייה שיקומית, בשילוב אוכלוסיות מתחום מש"ה (מוגבלות שכלית התפתחותית) והספקטרום האוטיסטי תוך מתן עדיפות למציאת פתרונות לאנשים מאזור הערבה ואילת. בחירת המועמדים על ידי וועדת קבלה של אגודת עמי, תהיה על פי רמת תפקוד דומה ועל פי הפניה של ועדת השמה של משרד הרווחה.

 

טווח הגילאים להצטרפות

טווח הגילאים להצטרפות לבית הנו 21-35.


למעבר לאתר "יחד בערבה" לחץ כאן