חשמל ואנרגיה, תשתיות ביוב,  מים, תברואה, דרכים

אחזקת בתים ומבנים ציבורים

החלפת בלון גז

תקשורת 

 

כל הפניות והבקשות יופנו אל מרכז ענפי תחזוקה

רכז שירותים קיבוץ קטורה
KtHatzer@ketura.co.il

פסולת ומיחזור

קהילת יקרה שלום,

כתגובה לשינויים האחרונים במיחזור מקיף ומיחזור בקבוקים בפרט, עלו שאלות רבות כיצד לפעול. להלן התרומה הקטנה שלנו לפיתרון לבעיה ההולכת וגוברת.
מטרת הפחים הכתומים החדשים שהוספנו לא השתנתה. הרעיון הכללי הוא למחזר בקבוקים בחלק האחורי של המטבח וליד האספקה. 

להלן הרשימה ומיקומן של נקודות המיחזור ושימוש נכון בפחים:

הפח הירוק

חיתולים, מגבונים לחים, צעצועים שבורים, אריזות שמכילות שאריות מזון, כל פסולת שאינה אריזות, כלים חד-פעמיים, ובעצם – כל מה שאינו מתאים ליתר הפחים. מיקום: מסביב לקבוץ.
הפח הכחול  - נייר לבן, מגזינים, ניירות עיתון, מחברות וקרטונים דקים וקטנים כמו קרטוני ביצים, גלילי נייר טואלט, קרטוני פיצה, אריזות של דגני בוקר ושל מוצרי מזון אחרים. מיקום: מסביב לקבוץ. 

הפח הכתום

מיכלים ואריזות בקבוקי משקה ניתן להשליך לפח הכתום. לפח הכתום מפרידים פסולת אריזות מכל הסוגים (כולל זכוכית במידת הצורך(.  אריזות פלסטיק – אריזות פלסטיק של מוצרי מזון (למשל אריזות של מוצרי חלב או קופסאות של סלטים). שקיות ניילון. אריזות קלקר. אריזות של מוצרי היגיינה (כמו שפופרות משחת שיניים או בקבוקי סבון נוזלי) שקיות חלב. שקיות מזון (כמו אריזות אורז או עדשים), שקיות של חטיפים. שקיות אריזה מפלסטיק ועוד. אריזות מתכת – קופסאות שימורים, מכלים של דאודורנטים ושל תרסיסים שונים, אריזות של תחליפי חלב לתינוקות, אריזות של מוצרי טיפוח וכדומה. קרטוני משקה – קרטוני חלב ומיץ. מיקום: מסביב לקבוץ.

כלובי מחזור

פסולת בקבוקי שתייה בגודל 1.5 ליטר ומעלה והפקקים שלהם (המדובר בבקבוקי שתייה משפחתיים שאין עליהם פיקדון), בקבוקי פלסטיק אחרים והפקקים  שלהם. מיקום: בחלק האחורי של המטבח וליד האספקה.

הפח הסגול

פסולת אריזות זכוכית כגון בקבוקי שמן זית, בקבוקי בושם, צנצנות קפה, צנצנות ריבה או דבש, צנצנות של מחית לתינוקות- כל מוצרי זכוכית ללא פיקדות או /ו מנופצים. מיקום: יש פח 1 כזה בלבד ליד האספקה.

קרטוניאדה

פסולת אריזות קרטון ביתי. מיקום: ליד האספקה, מאחורי המטבח ובסמוך לחניון הצפון-מערבי.

דולב לבקבוקי זכוכית לפקדון בלבד

מיקום: בחלק האחורי של המטבח וליד האספקה.

דולב לבקבוקי פלסטיק קטנים ולפחיות לפקדון בלבד

מיקום: בחלק האחורי של המטבח וליד האספקה.

 

אנו מקווים שזה היה הסבר מקיף ונשמח לענות על כל שאלה שתהיה לכל אחד.
נשמח לשיתוף הפעולה במיון נכון  של המוצרים השונים על מנת לחסוך זמן יקר במיון חוזר שלהם.

צוות חצר

18/9/2019